For Entrepreneurs

Fotowoltaika dla firm
to niezależność energetyczna

Inwestycja w fotowoltaikę to decyzja w niezależność przedsiębiorstwa. Zwłaszcza, jeżeli w niedługim czasie będzie można podobnie jak w krajach zachodnich magazynować wyprodukowaną energię. Przeczytaj więcej na ten temat w naszym artykule na temat rozwiązań off-grid i on-grid. Zdarza się, że zakłady energetyczne podczas przeciążenia sieci, nakładają przedsiębiorstwom ograniczenia w zakresie poboru energii (dzieje się tak np. latem).

timeline_pre_loader

WYCENA

Zanim zrealizujemy inwestycję, nasi eksperci przeprowadzą wizję lokalną, aby móc zaproponować najlepsze rozwiązanie dla Twojej firmy.

OFERTA FINANSOWANIA

Przygotujemy dla Ciebie najbardziej dogodną ofertę finansowania instalacji. Tak, aby Twój zysk był jak najwyższy.

PROJEKT

Przed montażem dostaniesz od nas projekt instalacji – zobaczysz będzie się wyglądała całość inwestycji.

UMOWA

Liczy się pewność i bezpieczeństwo. Zagwarantuje Ci je podpisywana na początku współpracy umowa.

INSTALACJA I ODBIÓR

Nasi certyfikowani instalatorzy zamontują Twoją instalację fotowoltaiczną nawet w jeden dzień. Na montaż umówimy się z wyprzedzeniem w dogodnym dla Ciebie terminie. Rozliczenie następuje pod odbiorze instalacji.

SATYSFAKCJA I UŻYTKOWANIE

Teraz możesz cieszyć się już z zysków jakie przynosi darmowy prąd ze słońca. Zyskasz na nim Ty i Twój biznes.

Fotowoltaika dla firm – przyjazna energia ze słońca

Przedsiębiorca, który ma działającą instalację fotowoltaiczną, nie musi się tym przejmować – sam produkuje energię, którą zużywa. Oprócz powstrzymania ewentualnych strat spowodowanych niedoborem prądu, przedsiębiorca może zarobić na odsprzedaży energii. Prąd ze słońca jest energią czystą, podczas jego produkcji nie dochodzi do emisji CO2. To również sprawia, że świadome firmy, które dbają o swój dobry wizerunek inwestują w odnawialne źródła energii takie jak fotowoltaika. W tym momencie nie chodzi już tylko o korporacje, bo coraz więcej małych i średnich przedsiębiorstw wykazuje chęć dbania o środowisko.

Co o fotowoltaice dla firm mówi ustawa o OZE?

Po montażu instalacji fotowoltaicznej na dachu lub gruncie przedsiębiorstwa, zakład energetyczny wymienia licznik na dwukierunkowy podłączając w ten sposób instalację do sieci. Ustawa nakazuje zakładowi energetycznemu odkupienie od przedsiębiorcy nadwyżek, które są przez niego wyprodukowane.

Przedsiębiorca prosumentem – nowelizacja ustawy OZE

Korzystne zmiany dla przedsiębiorców – uchwalona przez Sejm nowelizacja ustawy o OZE rozszerzyła definicję prosumenta. Pakietem prosumenckim zostali objęci mali i średni przedsiębiorcy, dla których wytwarzanie energii (w mikroinstalacji do mocy 50 kW) nie stanowi przedmiotu przeważającej działalności gospodarczej. Dzięki nowemu brzmieniu ustawy OZE, firmy mogą korzystać z systemu opustów, do tej pory dostępnego głównie dla gospodarstw domowych. Bilansowanie daje przedsiębiorcom możliwość “magazynowania” nadwyżek wyprodukowanej energii w sieci, a następnie jej odbioru w okresach niższej produkcji. Wytwarzanie energii na własne potrzeby, to mniejsze koszty prowadzenia działalności gospodarczej i jeszcze szybszy zwrot inwestycji. System opustów to dla firm także proste zasady rozliczenia, bez dodatkowych faktur czy rachunków.

Te same zasady obowiązują również spółdzielnie energetyczne, które mogą być tworzone na terenach gmin wiejskich i miejsko-wiejskich spółdzielni energetycznych.

Od kwietnia 2019 roku na rynku usług fotowoltaicznych pojawiła się nowa firma z rewolucyjną ofertą dla skierowaną dla biznesu.  Spółka GoBloo należąca do Grupy Kapitałowej Columbus Energy oferuje kompleksowe usługi w zakresie rozwiązań fotowoltaicznych dla biznesu.  Firma daje gwarancję najniższej ceny na instalacje fotowoltaiczne o mocy od 20 kWp do 50 kWp. Kompleksowa usługa od GoBloo obejmuje: przygotowanie projektu technicznego instalacji fotowoltaicznej, wysokowydajne panele polikrystaliczne o mocy minimalnej 275 Wp, zestaw zabezpieczeń AC/DC, montaż przez certyfikowaną ekipę oraz monitoring produkcji online.

Menu